Anna Nociarová je profesionálnou fotografkou Železiarní Podbrezová, a. s., autorkou viacerých samostatných i spoločných výstav doma aj v zahraničí, držiteľkou niekoľkých víťazných oceneníAMFO i diplomov za účasť na prestížnych medzinárodných súťažiach, na ktorých sa zúčastňuje ako členka Zväzu slovenských fotografov a ďalších slovenských organizácií fotografov. Jej práci dominujú ľudia a fotografické príbehy. Ústrednou témou jej súčasnej výstavy je lietanie balónom, ktorému sa aktívne venuje. Fotografie sú oslavou štyroch živlov, nerozlučne spojených s lietaním na balónoch.

Fotoklub GRANUS svoju činnosť začal vlani výstavou fotografií s názvom Stretnutie, ktorá priblížila tvorbu štrnástich zakladajúcich členov. Členovia klubu Granus sa predstavia verejnosti pohľadmi na náš kraj a život na Horehroní. Sú to profesionálni i neprofesionálni fotografi, výtvarníci a ľudia venujúci sa rôznym činnostiam. Tvorba členov Granusu je rozličného tematického i žánrového zamerania a môže zaujať aj špecifickým technickým spracovaním. Fotografie majú snahu vyvolať úsmev, ale aj úctu a smútok, potešiť oko, pohladkať dušu, ale i provokovať.

Súčasťou otvorenia výstav o 19.30 hodine, v prípade priaznivého počasia bude ukážka prevádzky dvoch teplovzdušných balónov Železiarní Podbrezová, a. s., jedného pri kostole a druhého na námestí oproti tribúne. V parku ponúknu premietanie fotografií na tému Lietanie balónmi a Horehronie vo fotografii. Súčasťou ukážok bude vyžrebovanie jednej letenky pre dve osoby na let balónom, ktorú venuje ŽP Šport Podbrezová.

( r )
Horehronie, 3.8.2010