V sobotu, 8. októbra, sa uskutočnil prvý granusácky foto workshop pod vedením Martina a Alenky Sojkovcov. Spolu nás bolo 5 granusákov a po skorom rannom budíčku sme vyrazili z Brezna pár minút po piatej smerom na Horehron. Do cieľa pri Zlatne sme dorazili ešte za tmy, takže výstup na našu prvú lokalitu prebehol v pohodovom tempe. Po 20-tich minútach sme sa dostali ku dreveniciam pod Kráľovou hoľou, kde sme mali v pláne fotiť východ slnka.

Keďže do východu slnka zostávalo ešte dosť času, vysvetlili sme si prácu so statívom, filtrami a live view pri fotení krajiny. Po pár zodpovedaných otázkach sa už každý mohol venovať vlastnému foteniu. Prvé slnečné lúče spolu s rannou hmlou vytvárali krásnu jesennú atmosféru. Namiesto plánovanej hodiny-dvoch sme sa na tejto lokalite zdržali až do pol desiatej.

Potom sme sa autami vybrali cez Červenú Skalu smerom na Tisovec a cestou sme sa zastavili na dvoch lokalitách – pri Muránskej Hute a Muránskej Lehote. Výpravu sme úspešne zakončili na salaši Zbojská pri haluškách.

A tu je už pár fotiek z vydarenej akcie (pre väčšie rozlíšenie je treba kliknúť na fotku) …

Účastníci zájazdu

Vedúci počas výkladu I.

Vedúci počas výkladu II.

Miki v akcii

Bobo v akcii

Alik v akcii

Spokojný Martin

Seifi v ranných hmlách

Päť fotiek od Michala Bobáka:

Päť fotiek od Mikuláša Pauča:

Päť fotiek od Dušana Seiferta:

Päť fotiek od Martina Sojku:

Päť fotiek od Alenky Sojkovej: