Peter Halmoš a Pavel Valent postúpili do finále a patria k vystavujúcim autorom, ktorých fotografie vybrala odborná porota z takmer tisíc prihlásených fotografií. Anna Nociarová získala vynikajúce prvé miesto v kategórii čiernobiela fotografia s kolekciou Odišli (Krakovské geto) I. –III. a tretie miesto v kategórii farebná fotografia s fotografiami Dvaja a Démoni I. – II.

Súťaž vyhlasuje Národné osvetové centrum pod záštitou a s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. V roku 2011 sa uskutočnil už 39. ročník tejto celoslovenskej súťaže. Súťaží sa v v troch vekových kategóriách – do 16 rokov, do 21 rokov a nad 21 rokov, z ktorých každá má možnosť poslať svoje práce do troch kategórií – čiernobiela fotografia, farebná fotografia a multimediálna prezentácia. Samostatnou kategóriou bola pre rok 2011 téma dobrovoľníctva.

Počet súťažných prác zo všetkých ôsmich krajov dosiahol číslo 960 a počet zúčastnených autorov bol 495. Vyhodnotenie súťaže a vernisáž sa uskutočnia vo Vihorlatskom múzeu a Vihorlatskom osvetovom stredisku v Humennom v dňoch 28. − 30. 10. 2011. Víťazné práce budú v Humennom vystavené až do 30. 11. 2011.

foto: Anna Nociarová